REGIONÁLNÍ ROZVOJ a CESTOVNÍ RUCH – Odborné akce I-II 2020

20.12.2019

Hned z počátku roku se můžete zúčastnit řady zajímavých odborných akcí, konferencí a vzdělávacích workshopů týkajících se cestovního ruchu nebo regionálního rozvoje měst a obcí.

Zde je jejich aktuální přehled...

Udržitelný cestovní ruch a overturism
16. 1. 2020, od 14 hod.
Brno – Výstaviště 

Zajímá vás, jak se vyhnout rizikům overtourismu a jak rozvíjet cestovní ruch udržitelným způsobem? Pak si nenechte ujít mezinárodní seminář, který na toto téma připravuje vydavatelství COT media jako jeden z bodů doprovodného programu veletrhu GO & Regiontour na Brněnském Výstavišti. Svými zkušenostmi do debaty přispějí mimo jiné zástupci měst, v kterých je overtourism horkým tématem: Český Krumlov, Mikulov či belgické Bruggy.
Více informací zde.

Rozvoj a financování cestovního ruchu v Jihomoravském kraji 
17. 1. 2020, cca 9–12 hod.
Brno – Výstaviště, pavilon P, sál P4

Seminář spolupořádaný Jihomoravským krajem a Ministerstvem pro místní rozvoj proběhne v rámci veletrhu Regiontour 2020 na Brněnském Výstavišti. Je určen pro zástupce obcí a měst, TIC, DSO, MAS či destinačních managementů. Program bude zaměřen na aktuální informace z oblasti cestovního ruchu ve strategických dokumentech i na krajské a národní dotační tituly na podporu cestovního ruchu. 
Přihlášení je možné pouze elektronicky nejpozději do 10. 1. 2020 prostřednictvím tohoto odkazu.

Konference TRAVELEVOLUTIONS
17. 1. 2020, cca 10–15 hod.
Brno – Výstaviště, pavilon P, sál P1

Celkem 7 přednášek bude obsahovat 4. ročník konference pořádané společností Travelbakers, letos nově v rámci veletrhu Regiontour v Brně. Konference s podtitulem „Destinační management 21. století“ je určena organizacím destinačního managementu a vedoucím měst, krajů nebo informačních center. Letošní zaměření bude na inovace, marketing, komunikaci, ale i na „fuck up“ v interpretaci cestovního ruchu. Hlavním přednášejícím bude Jan Řezáč autor knihy „Web ostrý jako břitva“ a dozvíte se i jak pracovat s Instagramem v cestovním ruchu, jak udělat web lepší, než má Brno, co je to turistický chatbot, jak se inspirovat Ikeou nebo sportovním obchodem nebo na případové studii, co je pravda a co jen domněnka v cestovním ruchu. V ceně vstupenky je i vstup na veletrh Go & Regiontour.
Více informací zde.

Konference Pro Chytrá řešení 2020
23. 1. 2020, cca 9–14 hod.
Brno – Krajský úřad Jihomoravského kraje

Regionální rozvojová agentura Jižní Moravy zve do Brna na konferenci, jejímž hlavním tématem bude sdílení zkušeností starostů a zástupců samospráv s projekty chytrých řešení obecních problémů a možností jejich financování. K inspiraci přispějí i přednášky odborníků z praxe se zaměřením na správu majetku, nakládání s vodou a řešení dopravy v obci. Na konferenci rovněž vystoupí zástupce Jihomoravského kraje, odborník na problematiku chytrých řešení v obcích z Ministerstva pro místní rozvoj, bude představen podpůrný program pro obce k usnadnění prvních realizačních kroků a uvedeny relevantní dotační programy.
Více informací zde.


VELETRHY

Veletrh GO & Regiontour Brno
16.–20. 1. 2020
Brno – Výstaviště

Největší národní prezentace cestovního ruchu v ČR. Na veletrhu GO se prezentují tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury se zaměřením na výjezdovou turistiku. Regiontour je pak určen k prezentaci domácího cestovního ruchu a podporu incomingu. Souběžně s veletrhy probíhají Festival krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest, Festival 5 kontinentů, dále Festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací GO KAMERA (hl. téma 100 let Miroslava Zikmunda) a řada dalších odborných a předváděcích akcí. 

ZnojmoRegion bude osobně zastoupen na velkém společném stánku Jižní Moravy v pavilonu F.
Propagační materiály členů ZnojmoRegionu je možné dodat do kanceláře ZR nejpozději do pondělí 13. 1. 2020 anebo předat přímo na veletržním stánku ve středu 15. 1. 2020 večer, příp. ve čtvrtek 16. 1. 2020 těsně před zahájením veletrhu.
Více informací zde.
 

Veletrh Ferienmesse Vídeň
16.–19. 1. 2020
Vídeň AT – Messe Wien Exhibition Congress Center 

Nejvýznamnější veletrh cestovního ruchu v Rakousku zaměřený na dovolenou, cestování a volný čas. Veletrh probíhá ve dvou halách A a B, kde bude na 800 vystavovatelů z více než 80 zemí světa, vše doplňuje program na dvou pódiích, přednášky a cestovatelské filmy. První dva dny jsou určeny pro B2B, poté B2B a leisure. Paralelně bude v roce 2020 probíhat v halách C a D opět akce Vienna Autoshow, nejoblíbenější autosalon v Rakousku. 

ZnojmoRegion se bude osobně účastnit na velkém společném stánku České republiky.
Propagační materiály v NJ / AJ členů ZnojmoRegionu je možné dodat do kanceláře ZR nejpozději do pondělí 13. 1. 2020 anebo předat přímo na veletržním stánku ve čtvrtek 16. 1. 2020 těsně před zahájením veletrhu.
Více informací zde.
 

ITF SlovakiaTour Bratislava
23.–26. 1. 2020
Bratislava SK – Incheba Expo Bratislava

Nejvýznamnější a nejnavštěvovanější veletrh cestovního ruchu na Slovensku. Souběžně se v areálu výstaviště koná 27. veletrh gastronomie Danubius Gastro, 27. ročník výstavy Poľovníctvo a oddych a také 12. ročník výstavy Wellness a fitness.

ZnojmoRegion bude osobně zastoupen na velkém společném stánku Jižní Moravy.
Propagační materiály členů ZnojmoRegionu je možné dodat do kanceláře ZR nejpozději do pondělí 20. 1. 2020 anebo předat přímo na veletržním stánku ve středu 22. 1. 2020 večer, příp. ve čtvrtek 23. 1. 2020 těsně před zahájením veletrhu.
Více informací zde.
 

Holiday World & Region World Praha
13.–16. 2. 2020
Praha – Výstaviště PVA Expo Letňany

Mezinárodní veletrh Holiday World patří k nejvýznamnějším akcím svého druhu v ČR a střední Evropě. Loňskou novinkou bylo spojení s veletrhem Památky/Muzea/Řemesla, kdy došlo k logické synergii mezi památkami a cestovním ruchem. V roce 2020 bude rozšířen o regionální prezentaci domácího cestovního ruchu přidruženým veletrhem Region World. Nově se také uskuteční v prostorách výstaviště v Praze – Letňanech. 

ZnojmoRegion bude osobně zastoupen na velkém společném stánku Jižní Moravy.
Propagační materiály členů ZnojmoRegionu je možné dodat do kanceláře ZR nejpozději do pondělí 10. 2. 2020 anebo předat přímo na veletržním stánku ve středu 12. 2. 2020 večer, příp. ve čtvrtek 13. 2. 2020 těsně před zahájením veletrhu.
Více informací zde.