Slavnosti svatomartinského a mladého vína, Znojmo (11.11.2018)

Datum konání


11. 11. 2018

Místo konání


Klášter Dominikánů, Dolní Česká 3, Znojmo

Akci pořádá


Znojemská Beseda

Další informace


www.znojemskabeseda.cz/poradame/slavnosti-mladeho-vina, www.facebook.com/events/239548343400621

V neděli 11. listopadu se v samotném centru Znojma bude křtít, degustovat a zpívat. Očekává se příjezd svatého Martina na bílém koni.

Slavnosti Svatomartinského a mladého vína nabídnou návštěvníkům jedinečnou možnost ochutnat první vzorky svěžích vín z letošní úrody od znojemských vinařů. V symbolických 11 hodin a 11 minut proběhne zahájení v kostele Povýšení sv. Kříže, kde sv. Martin spolu se znojemským farářem pokřtí Svatomartinské víno ročníku 2018. Po této tradici nastane ten pravý čas k prvnímu možnému přiťuknutí mladým vínem. V klášteře dominikánů pak budete moci formou pochůzkové degustace ochutnat, jaké plody přinesla letošní úroda. Až do 20 hodin vám bude na deset vinařů ze znojemské podoblasti nalévat mladé víno spolu s dalšími vzorky z jejich vinařství.

Nabídku lahodných vín doplní gastronomické pochoutky a vínu do noty ladící muzika cimbálovek Denár a Neoveská. Uniknout byste si neměli nechat průvod sv. Martina na bílém koni, který nadvakrát (v 16 a 18 hod.) projede historickým centrem města.

Vstup na akci je pro všechny návštěvníky zdarma.