Pivo s přívlastkem SAUVIN 11% (11.11.2018)

Datum konání


od 11. 11. 2018

Místo konání


Znojemský městský pivovar

Akci pořádá


Znojemský městský pivovar

Další informace


www.pivovarznojmo.cz

Naprostým unikátem a pivovarskou raritou je v České republice speciální pivo s přívlastkem Sauvin 11%, které vaří pouze při příležitosti svátku sv. Martina Znojemský městský pivovar. Bude v prodeji přesně od 11. listopadu, a to v lahvích v podnikové prodejně pivovaru (v areálu Znojemského hradu) a v restauraci HoZpoda v historickém centru Znojma na Masarykově náměstí, kde bude také na čepu.

Tato pivovarská i potravinářská rarita je speciálním svrchně kvašeným pivem. Jde typově o ALE se silnou ovocnou charakteristikou. Pivo je ještě ozvláštněno chmelem Nelson Sauvin, jehož aroma připomíná odrůdu vína Sauvignon blanc – spojitost se Svatomartinským vínem je tedy jednoznačná.

Znojemský městský pivovar poprvé uvařil pivo Sauvin v roce 2017. Šlo o experiment velmi pozorně sledovaný odbornou i laickou veřejností – vinařská šlechtitelská stanice Ampelos a Výzkumný ústav pivovarský a sladařský tehdy lokalizovali vinnou kvasnici, specifickou výhradně pro oblast Znojemska a jeho vinice. Jde o originální kmen vinařských kvasinek, který je patentován VÚPS v rámci výzkumného projektu. 

Tuto jedinečnou pochoutku si tak můžete opět po roce vychutnat ve Znojmě. Limitované edice má být letos vyrobeno cca 20 hl.